ORGANIZACJA INDYWIDUALNYCH LINII PRODUKCYJNYCHSPRAWDZONA JAKOŚĆ KONKURENCYJNE CENY
TRADYCJA I DOŚWIADCZENIE

 

ponad        20  lat    DOŚWIADCZENIA                                                                           

Fabryka Maszyn Kamieniarskich
PROMECH S.A.  

jest niekwestionowanym   pionierem    na rynku

Maszyn Kamieniarskich w Polsce .Przez wiele lat

pozostawała liderem wdrażania  coraz to nowych rozwiązań i aplikacji całej gamy maszyn do obróbki kamienia  własnej konstrukcji , produkowanych we własnych zakładach koło Jawora.

Bliskie sąsiedztwo z  centrum kamieniarstwa,  firm kamieniarskich skupionych wokół Strzegomia , dawało możliwość bezpośredniej i szybkiej weryfikacji zastosowanych rozwiązań , zarówno z uwagi na ich funkcjonalność jak również trwałość i niezawodność. Potwierdzeniem pragmatyczności rozwiązań i zadowolenia klientów  były liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane każdorazowo przy wprowadzaniu lub modernizacji kolejnych modeli , tak lubianych maszyn kamieniarskich.

Pasja tworzenia , dynamiczny rozwój w kraju jak i powodzenie na rynkach zagranicznych przerwane turbulencjami  organizacyjnymi   spowodowały w efekcie zmiany własnościowe.

Nabycie wszystkich aktywów  firmy ( w tym praw do dokumentacji  stosowanych rozwiązań konstrukcyjnych) przez Pana Andrzeja Rewaka , inżyniera mechanika , od dawna związanego z branżą wydobycia i przerobu kamienia naturalnego , dało  szanse  na odtworzenie , kontynuację i rozwój dobrych tradycji wiążących się z marką  .      

 

Ponowne zatrudnienie doświadczonej kadry dawnych pracowników firmy ,  otworzyło nowy rozdział w działalności przedsiębiorstwa w którym doceniana tradycja i doświadczenie stała się podstawą planowania nowych innowacyjnych kierunków rozwoju zarówno organizacji firmy jak i tworzonych w niej rozwiązań technicznych , technologicznych i konstrukcyjnych.

Najtrudniejsze zadanie  to odbudowa zaufania klientów, odzyskanie wiarygodności wśród dostawców i kontrahentów oraz uzyskanie przychylności środowiska branży kamieniarskiej dla planowanych kierunków rozwoju działalności.

Odbudowa pozycji rynkowej Fabryki Maszyn Kamieniarskich Promech S.A. wiąże się z koniecznością znalezienia swojego nowego miejsca wśród działającej konkurencji. Nie lada  trudność stanowi podszywanie się niektórych nowopowstałych firm i bezprawne korzystanie z

rozwiązań technicznych wypracowanych pod marką        .

 

Dopracowanie i ujednolicenie programu produkcji maszyn kamieniarskich , unifikacja części zamiennych i rozwiązań systemów sterowania pozwoliło na zwrócenie uwagi na nowy obszar potrzeb klientów, związany ze skracaniem czasu wykonywania całych operacji przerobu kamienia. Wysoka sprawność pojedynczej maszyny dzisiaj już nie jest zadowalająca

Czas związany z organizacją procesu, logistyka oraz zminimalizowanie okresów międzyoperacyjnych  i czasu pracy operatorów zmusza do przynajmniej częściowej automatyzacji , nie tyle pojedynczej maszyny , co tworzenia linii lub  quasi  linii obróbczych w zależności od oczekiwanego wyrobu.

Oszczędzanie czasu klientów związanego z opracowywaniem optymalnych rozwiązań produkcyjnych dla konkretnych typów wyrobów,  głównie w zakresie organizacji logistyki linii produkcyjnych stanowi nasze wyzwanie i kształtuje nową ofertę dla Rynku Branży Kamieniarskiej.

W tym celu firma rozwija systemy sterowania umożliwiające sprzęganie ze sobą obecnie produkowanych maszyn , w kompleksowe systemy transportowo-przeładunkowo –obróbcze , uzupełniając je każdorazowo o indywidualnie zaprojektowane urządzenia towarzyszące.

 

Realizując  strategię przejmowania problemów technicznych  klientów firma uruchomiła program remontów i modernizacji maszyn z możliwością odsprzedaży starych w rozliczaniu za nowe.

 

Oferta opieki posprzedażnej obejmuje również świadczenie usług pełnego serwisu i utrzymania ruchu całego parku maszynowego klienta.

Oferowane kompleksowe, indywidualne , dostosowane do potrzeb klienta, systemy do obróbki i przeróbki kamienia - cięcia , łupania i formowania  powierzchni , spotykają się z dużym  zainteresowaniem naszych obecnych i potencjalnych klientów.

                 Szuka swojego miejsca również na pokrewnym rynku wytwarzania podobnych wyrobów wśród firm betoniarskich , specjalizującej się w odlewanych i łupanych systemach galanterii budowlanej.

Lokalizacja firmy PROMECH S.A.

Katalog maszyn kamieniarskich PROMECH S.A.

Kontakt do firmy PROMECH S.A.

59-424 Męcinka,  Piotrowice 6,  Polska

  • tel. +48 603 503 709
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • tel./fax +48 76 870 3134
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.